ლიცეუმის დირექტორი 2015-10-12 10:03:06

სსიპ გენერალ გიორგი კვინიტაძის სახელობის კადეტთა სამხედრო ლიცეუმის დირექტორი

შალვა ძინძიბაძე

სამხედრო წოდება: პოლკოვნიკი

დაბადების თარიღი: 17.11.1979 წ

ოჯახური მდგომარეობა: დაოჯახებული

უცხო ენები:  ინგლისური

 

განათლება: 

სამოქალაქო:

01.09.1997-30.06.2001  გაერთიანებული სამხედრო აკადემია, ისტორიული ფაკულტეტი.

სამხედრო:

01.09.1997-30.06.2001 გაერთიანებული სამხედრო აკადემია - მოტომსროლელი ჯარების სამეთაურო-ტაქტიკური სპეციალობით.

19.12.2007-17.12.2008 აშშ-ს არმიის ქვეითთა სკოლა - მანევრის კაპიტნის საკარიერო კურსი.

29.10.2013-18.12.2014 აშშ-ს არმიის სამეთაურო საშტაბო კოლეჯი - საშტაბო-სამეთაურო კურსი (CGSC).

06.02.2007-27.06.2008 თავდაცვის ეროვნული აკადემია - ინგლისური ენის ინტენსიური სასწავლო კურსი.

2008 და 2014 - აშშ-ს თავდაცვის ენების ინსტიტუტი - ინგლისური ენის სასწავლო კურსი.

01.11.2015-06.11.2015 გერმანია ქ.ობერამერგაუ, NATO-ს თავდაცვის ხელმძღვანელობა კეთილსინდისიერების ამაღლების კურსი

 

სამუშაო გამოცდილება:

05.08.1997-16.07.2001 გაერთიანებული სამხედრო აკადემია კურსანტი

16.07.2001-17.05.2002 ეროვნული გვარდიის დეპარტამენტის ოპერატიული პოლკის სპეცდანიშნულების ბატალიონი საგანგებო დანიშნულების 1-ლი  ასეული სნაიპერთა ჯგუფი, ჯგუფის უფროსი

17.05.2002-01.12.2002 ეროვნული გვარდიის მე-16 სამთო სპეციალური დანიშნულების მსუბუქი ქვეითი ბატალიონი, მე-2 მსუბუქი სამთო ქვეითი ასეული, მე-2 სამთო-ქვეითი ოცეული, ოცეულის მეთაური.

01.12.2002-28.12.2004 ეროვნული გვარდიის დეპარტამენტის მე-16 ცალკეული სამთო მსროლელი ბატალიონი, I სამთო-მსროლელი ასეული, ასეულის მეთაურის მოადგილე.

28.01.2005-20.08.2005 II ქვეითი ბრიგადის 22-ე მსუბუქი ქვეითი ბატალიონი, II  მსუბუქი ქვეითი ასეული, ასეულის მეთაური.

20.08.2005-13.08.2008 მე-2 ქვეითი ბრიგადის 21-ე მსუბუქი ქვეითი ბატალიონი, შტაბის უფროსი.

13.08.2008-10.03.2008 სახმელეთო ჯარების მე-2 ქვეითი ბრიგადის შტაბი, G-3 საინჟინრო-ქიმიური დაგეგმარების ოფიცერი.

10.03.2008-06.04.2009 სახმელეთო ჯარების მე-2 ქვეითი ბრიგადის შტაბი, G-3 საარტილერიო დაგეგმარების ოფიცერი.

06.04.2009-08.10.2009 გაერთიანებული შტაბის განათლების დეპარტამენტის საჩხერის სამთო მომზადების სკოლა, მეთაურის მოვალეობის შემსრულებელი.

08.10.2009-11.11.2010 სახმელეთო ჯარების მე-3 ქვეითი ბრიგადის 31-ე მსუბუქი ქვეითი ბატალიონი, შტაბის უფროსი.

11.11.2010-21.02.2011 საქართველოს შეიარაღებული ძალების გაერთიანებული შტაბის სამხედრო წარმომადგენლობის ოფისი (სამმართველო) ავღანეთში, უფროსი სამხედრო წარმომადგენლის მოადგილე.

21.03.2011-18.05.2011 J-2 დაზვერვის დეპარტამენტი, დეპარტამენტის უფროსის მოადგილე.

18.05.2011-08.08.2011 გაერთიანებული შტაბის სამხედრო წარმომადგენლობის ოფისის (სამმართველო) დროებითი შტატი, ავღანეთში სამხედრო წარმომადგენლობა, უფროსი სამხედრო წარმომადგენელი.

08.08.2011-24.10.2012 მე-3 ქვეითი ბრიგადა, მე-3 ქვეითი ბრიგადის მეთაური.

24.10.2012-17.11.2012 მე-4 ქვეითი ბრიგადა, მე-4 ქვეითი ბრიგადის მეთაური.

17.11.2012-01.10.2016 წვრთნებისა და სამხედრო განათლების სარდლობა, წვრთნებისა და სამხედრო განათლების სარდლის მოადგილე.

10.07.2013-12.07.2013 წვრთნებისა და სამხედრო განათლების სარდლის მოვალეობის შემსრულებელი.

01.10.2016-06.03.2017 ს.ს.ი.პ დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია, სამეთაურო-საშტაბო კოლეჯი, ლიდერობისა და მენეჯმენტის კურსი, კურსის უფროსი.

06.03.2017 ს.თ.მ. ბრძ. №679  ს.ს.ი.პ გენერალ გიორგი კვინიტაძის სახელობის კადეტთა სამხედრო ლიცეუმის დირექტორი.

 

მიღებული ჯილდოები:

სამშობლოს ერთგულებისა და თავდადების II ხარისხის ნიშანი

მედალი ,,გენერალი მაზნიაშვილი,,

უწყებრივი მედალი (მე-2 ხარისხი)

მედალი ,,გენერალი კვინიტაძე,,

NATO-ს მედალი ISAF-ის მისიაში მონაწილეობისათვის

ვახტანგ გორგასლის III ხარისხის ორდენი

მედალი "სამშვიდობო ოპერაციებში მონაწილეობისათვის"

აშშ-ს საზღვაო ძალების და საზღვაო ქვეითების ქების მედალი

მედალი მხედრული მამაცობისათვის

მედალი "ქაქუცა ჩოლოყაშვილი"

კარაბინი "BENELLI ARGO SPECIAL"

მედალი  I ხარისხის "უმწიკვლო სამსახურისათვის"

აშშ-ს შეიარაღებული ძალების სამეთაურო-საშტაბო კოლეჯის საერთაშორისო ოფიცრის კურსდამთავრებულის სამკერდე ნიშანი 

მადლობა გენერალური შტაბის უფროსის.

 

მონაწილეობა სამშვიდობო მისიებში:

07/04/2004-20/11/2004 მონაწილეობდა ერაყში  სამხედრო ოპერაციებში - ასეულის მეთაური

10/09/2005-26/04/2006 მონაწილეობდა პოსტ-კონფლიქტურ ვითარებაში წარმოებულ სამხედრო ოპერაციებში ერაყში - შტაბის უფროსი.

29/03/2010-04/11/2010 ამერიკული კონტიგენტის დაქვემდებარებაში სამშვიდობო მისიაში მონაწილეობა ავღანეთში - შტაბის უფროსი.

21/11/2010-21/06/2011 მონაწილეობდა უსაფრთხოების ხელშეწყობის საერთაშორისო ძალების (ISAF) შემადგენლობაში ავღანეთი - კონტიგენტის მეთაური.