სპორტული ოლიმპიადის გამარჯვებულთა დაჯილდოების ღონისძიება

20-05-2021

კადეტთა სამხედრო ლიცეუმში ფეხბურთის, კალათბურთისა და მაგიდის ჩოგბურთის ჩემპიონატები გაიმართა. ნახევარფინალური და ფინალური ტურების შედეგად გამოვლინდნენ 2020-2021 სასწავლო წლის საპრიზო ადგილის მფოლობელები.

ფეხბურთის ჩემპიონატში პირველი საპრიზო ადგილი დაიკავა მესამე სასწავლო კურსის მესამე სასწავლო ჯგუფმა, კადეტთა შემდეგი შემადგენლობით:

  1. ტერმაკოზაშვილი მალხაზი
  2. კიკაბიძე აკაკი
  3. ჩადუნელი ლუკა
  4. ბელთაძე ზურაბი
  5. ჯანელიძე ბექა
  6. ქურდაძე ნიკა
  7. აბულაძე გიორგი

მეორე საპრიზო ადგილი დაიკავა პირველი სასწავლო კურსის მეოთხე სასწავლო ჯგუფმა, კადეტთა შემდეგი შემადგენლობით:

  1. აბრამიძე დავითი
  2. ხეცურიანი გიგი
  3. გოლეთიანი დავითი
  4. კუპატაძე ლექსო
  5. ქარსელაძე ალექსანდრე
  6. შარაშენიძე ვაჟას
  7. უგრეხელიძე გიორგი

მესამე საპრიზო ადგილი დაიკავა მეორე სასწავლო კურსის მეორე სასწავლო ჯგუფმა, კადეტთა შემდეგი შემადგენლობით:

  1. ბოჭორიშვილი გიორგი
  2. ზლობინი ჯონი
  3. გიორგაძე ბექა
  4. მანტკავა გივი
  5. ახვლედიანი გიორგი
  6. ჭოლაძე ანზორი
  7. მელქაძე კობა

2020-2021 სასწავლო წლის საუკეთესო მეკარის ტიტული მოიპოვა მეორე სასწავლო კურსის მეორე სასწავლო ჯგუფის კადეტმა ჯონი ზლობინმა, ხოლო ბომბარდირი გახდა დავით აბრამიძე.

კალათბურთის ჩემპიონატში პირველი საპრიზო ადგილი დაიკავა მესამე სასწავლო კურსის მესამე სასწავლო ჯგუფმა, კადეტთა შემდეგი შემადგენლობით:

  1. აბულაძე გიორგი
  2. ქურდაძე ნიკა
  3. კვირკვაია დავითი
  4. ტერმაკოზაშვილი მალხაზი
  5. გელაშვილი ირაკლი
  6. ჯანელიძე ბექა
  7. ძოწენიძე ლუკა
  8. ჩადუნელი ლუკა

კალათბურთის ჩემპიონატში მეორე საპრიზო ადგილი დაიკავა მეორე სასწავლო კურსის მესამე სასწავლო ჯგუფმა, კადეტთა შემდეგი შემადგენლობით:

  1. კაცაძე ზურაბი
  2. ქობეზაშვილი გერონტი
  3. სანოძე გიორგი
  4. გრიგოლაშვილი ლუკა
  5. ჩიხლაძე კობა
  6. ხელაძე ტარიელი

კალათბურთის ჩემპიონატში მესამე საპრიზო ადგილი დაიკავა პირველი სასწავლო კურსის მესამე სასწავლო ჯგუფმა, კადეტთა შემდეგი შემადგენლობით:

  1. აბაშიძე გიგი
  2. შეყილაძე გიორგი
  3. ბენდელიანი ლუკა
  4. ჯიჯიხია ნიკოლოზი
  5. ბარდაკოვი ნიკოლოზი
  6. ერემეიშვილი გიორგი

2020-2021 სასწავლო წლის საუკეთესო კალათბურთელის ტიტული მოიპოვა მესამე სასწავლო კურსის მესამე სასწავლო ჯგუფის კადეტმა ნიკა ქურდაძემ.

 

მაგიდის ჩოგბურთის ჩემპიონატში საპრიზო ადგილები გადანაწილდა შემდეგნაირად:

პირველი ადგილი - მესამე სასწავლო კურსის  კადეტი ელენე რატიანი

მეორე ადგილი  - მესამე სასწავლო კურსის კადეტი  ანზორ ქანაშვილი

მესამე ადგილი - მესამე სასწავლო კურსის კადეტი  თეიმურაზ ჟორჟოლაძე