68-ე მოსწავლეთა  სასწავლო შემოქმედებით კონფერენცია

საქართველოს მოსწავლე - ახალგაზრდობის ეროვნული სასახლე საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიასთან ერთად ყოველწლიურად ატარებს მოსწავლეთა სასწავლო-შემოქმედებით კონფერენციას, რომლის მიზანია ხელი შეუწყოს მოზარდთა შესაძლებლობების, ნიჭისა და უნარების მაქსიმალურ გამოვლენა-განვითარებას. 2013-2014 სასწავლო წელს გაიმართა რიგით 68-ე სასწავლო შემოქმედებით კონფერენცია,  კადეტები აქტიურად მონაწილეობდნენ ზემო აღნიშნულ კონფერენციაში და წარმატებასაც მიაღწიეს, ისინი დაჯილდოვდნენ, როგორც საქართველოს მოსწავლე-ახალგაზრდობის ეროვნული სასახლის, ასევე ქუთაისის მოსწავლე - ახალგაზრდობის სასახლის დიპლომებითა და სიგელებით.

 

საქართველოს მოსწავლე - ახალგაზრდობის ეროვნული სასახლის დიპლომები და სიგელები გადაეცათ:

 ქართული ლიტერატურის სექცია:

  1. ლაშა სუბელიანი - I ხარისხის დიპლომი
  2. ირაკლი გუგენიშვილი - I ხარისხის დიპლომი
  3. ჯონი ფხალაძე - I ხარისხის დიპლომი
  4. ბიძინა კამლაძე  - II ხარისხის დიპლომი;
  5. ომარ გომარელი  - II ხარისხის დიპლომი;

 

ქართული ენის სექცია:

  1. ნიკა ქვაცაბაია - II ხარისხის დიპლომი;
  2. ლევან ვაწაძე - II ხარისხის დიპლომი;
  3. ბიძინა მეგრელიძე - II ხარისხის დიპლომი;

 

მათემატიკის სექცია: 

ალექსანდრე გელაშვილი - I ხარისხის დიპლომი;

 

ისტორიის სექცია: 

თორნიკე მსხილაძე - I ხარისხის დიპლომი;

 

 ფიზიკის სექცია:

  1. ალექსანდრე გელაშვილი - სიგელი;
  2. გიორგი გულაღაშვილი   - სიგელი
  3. როსტომ ხატიაშვილს  - სიგელი
  4. შოთა ჩიქოვანი  - სიგელი

 

გეოგრაფია-გეოლოგიის სექცია:

  1. თორნიკე ტყემალაძე - II ხარისხის დიპლომი;
  2. გიორგი  ბერელიძე - I ხარისხის დიპლომი;

 

ეკოლოგიისა და გარემოს დაცვის სექცია: 

მანუჩარ შავაძე - II ხარისხის დიპლომი;

 

უცხო ენების სექცია:

  1. რადიონ ცხაკაია - I ხარისხის დიპლომი;
  2. ზვიად ურუშაძე  - II ხარისხის დიპლომი;
  3. გიორგი ქორიძე - II ხარისხის დიპლომი;

 

შემოქმედ მოსწავლეთა სექცია:

გიორგი შონია -  II ხარისხის დიპლომი;

 

სპორტის სექცია:

თომა იჩუაიძე - I ხარისხის დიპლომი.

 

ქუთაისის მოსწავლე - ახალგაზრდობის სასახლის დიპლომებით დაჯილდოვდნენ:

ქართული ლიტერატურის სექცია:

  1. გიორგი მხეიძე - დიპლომი
  2. რაულ ცაავა- დიპლომი
  3. კობა ჯიქია - დიპლომი 
  4. გიორგი ჯინჭარაძე - დიპლომი
  5. კარლო ბაკურაძე  - დიპლომი

 

ქართული ენის სექცია:

ირაკლი გელაშვილი - დიპლომი

 

ხელოვნებათმცოდნეობის სექცია

გიორგი მხეიძე   

 

ფიზიკის სექცია:

  1. გიორგი შონია - დიპლომი 
  2. ავთანდილ გოცაძე -  დიპლომი
  3. შოთა ქველიძე  - სიგელი
  4. ზაქრო თევდორაშვილი  - სიგელი

 

შემოქმედ მოსწავლეთა სექცია

გიორგი მშვიდობაძე -  დიპლომი

 

საქართველოს მოსწავლე - ახალგაზრდობის ეროვნული სასახლის მადლობის ფურცელი გადაეცათ საკონფერენციო თემის ხელმძღვანელებს:

  1. ელენე კოხრეიძეს;
  2. ზინა ბუბუტეიშვილს
  3. ბესიკ მაჩიტაძეს;
  4. მურმან სურმავას;
  5. ნონა მეშველიანს;
  6. კობა ვერულაშვილს;
  7. ინგა ხვადაგიანს;
  8. მაია ქობულაძეს;
  9. ლალი ჩარკვიანს;
  10. მარინე უკლებას;